Sub egida ”PRIN CULTURĂ SPRE LIBERTATE” Muzeul Banatului Montan, Reșița în colaborare cu Filiala Reșița a Uniunii Artiștilor Plastici din România vă invită la

deschiderea ”Salonului de toamnă al artiștilor plastici profesioniști”, manifestare culturală dedicată Centenarului Marii Uniri.
Evenimentul va avea loc joi, 25 octombrie 2018 începând cu ora 16.00 în sala ”Ion Sălișteanu” a Muzeului Banatului Montan Reșița și va fi precedat de un moment muzical cultural oferit de profesori ai Liceului de Artă ”Sabin Păuța” Reșița.
Vor fi expuse lucrări semnate Ion Bobeică, Petru Comisarschi, Viorel Coțoiu, Ioana Mihăescu, Vasile Mandici, Dorina Bobeică, Bogdan Piperiu, Eva Comisarschi, Peter Kneipp, Ion Prodan, Daniel Brici, Bela Tar, Ioan Leontin Prodan.

click aici pentru a vizualiza afișul evenimentului